willa ewa
Ustroń noclegi

Pokoje Gościnne

Ustroń – Uzdrowisko

Panorama Ustronia z lotu ptaka

Dzielnica uzdrowiskowo - lecznicza "Zawodzie"

Ustroń Zawodzie, to dzielnica której główna zabudowa – słynne ustrońskie piramidy – powstała w latach '70 XX wieku i od początku była przewidziana, jako dzielnica uzdrowiskowa. Zdecydowały o tym walory przyrodnicze, bliskość lasów i wyjątkowe nasycenie terenami zielonymi, oraz widokowe – z Zawodzia roztacza się przepiękny widok na cały Ustroń i Beskid Śląski.
Ustroń Zawodzie zaprojektowało dwóch znakomitych architektów Henryk Buszko i Aleksander Franta, tworząc w tym miejscu budownictwo niezwykłe w skali ogólnopolskiej.
Dzisiaj Zawodzie to wiele działających sanatoriów i domów wczasowych. Willa Ewa, leżąca w zacisznym uboczu dzielnicy, znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie takich obiektów jak: Sanatoria Złocień, Malwa i Róża, Szpital Reumatologiczny w Ustroniu, czy obiekty Uzdrowiska Ustroń, w tym sanatorium Równica, która leży zaledwie 5 minut spacerem od Willi Ewa.
Widok z wieży widokowej na Czantorii

Doskonałe miejsce na nocleg w Ustroniu

Ustroń to przede wszystkim piękne miasto uzdrowiskowe. Znajduje się tutaj jedno z największych polskich przedsiębiorstw uzdrowiskowych – Uzdrowisko Ustroń SA a także wiele sanatoriów, czy choćby pijalnia wód w Parku Zdrojowym.
Ustroń to zatem raj dla tych, którzy planują tutaj pobyt leczniczy, czy uzdrowiskowy. Piękna dolina Beskidów sprawia, że powietrze w naszym mieście jest czyste, a cisza pozwoli odpocząć i zrelaksować się każdemu.
Większość obiektów i atrakcji uzdrowiskowych znajduje się w dzielnicy Ustroń Zawodzie, gdzie ulokowana jest także Willa Ewa.