willa ewa
Ustroń noclegi

Pokoje Gościnne

Ustroń dla smakoszy

Ustrońskie Karczmy

Gastronomia w Ustroniu

W Ustroniu każdy, kto lubi smaczną i różnorodną kuchnię, znajdzie coś dla siebie. W centrum miasta znajduje się wyjątkowo bogata i zróżnicowana oferta gastronomiczna, od karczm regionalnych, po wykwintne restauracje. Ustroń słynie także z kawiarni i cukierni, które można spotkać tutaj na każdym kroku.
Do najlepszych ustrońskich lokali gastronomicznych z Willi Ewa dotrzecie Państwo zaledwie w kilka minut, co z pewnością osłodzi Państwu pobyt w Ustroniu.
Dania regionalne

Kuchnia regionalna

Oferta gastronomiczna w Ustroniu jest wyjątkowo bogata, my zatem możemy zaproponować kilka sprawdzonych lokali, które można polecić z czystym sercem. Pierwszą propozycją jest Karczma Góralska – znajdująca się zaledwie 400 metrów od Willi Ewa, nad szumiącą rzeką Wisłą. To oryginalny budynek góralski z XIX wieku, w którym obecnie znajduje się jeden z najbardziej popularnych lokali gastronomicznych w Ustroniu.
Przy ulicy Grażyńskiego, niedaleko Willi Ewa, znajduje się także inny popularny lokal – Karczma Wrzos. Niedawno wyremontowana karczma gwarantuje nie tylko dania kuchni regionalnej, ale także warzone na miejscu piwo, które coraz bardziej zyskuje na popularności.
Pieczenie kiełbas w ognisku

Gastronomia w Ustroniu

Inna karczma, którą warto odwiedzić, to Dwór Skibówki. Oprócz walorów gastronomicznych, to miejsce które warto odwiedzić przede wszystkim ze względu na jeden z najpiękniejszych widoków w Ustroniu – piękna panorama na miasto i Beskidy roztacza się z tarasów widokowych tej karczmy położonej na samym szczycie góry Równica.
Natomiast Hospoda Czeską to lokal znajdujący się przy ustrońskim Rynku. Świetna czeska i polska kuchnia, a także szeroki wybór czeskich piw zaspokoją tych, którzy w Ustroniu szukają czegoś innego. Każdy kto chce odpocząć przy filiżance ciepłej kawy, czy herbaty albo przy czymś mocniejszym, można zaprosić do Pubu Oaza, przy ulicy Grazyńskiego. Oaza znajduje się zaledwie 500 metrów od Willi Ewa, a jest to lokal z niezwykle długimi tradycjami.