willa ewa
Ustroń noclegi

Pokoje Gościnne

Atrakcje turystyczne

Wszystkie zaproponowane przez nas atrakcje są godne polecenia i gwarantują dobre spędzenie wolnego czasu w Ustroniu.
Do każdej z atrakcji można łatwo dotrzeć z naszego obiektu noclegowego i nie trzeba się martwić dużymi odległościami.
Leśny Park Niespodzianek

Leśny Park Niespodzianek

Bezsprzecznie największa atrakcja Ustronia. Leśny Park Niespodzianek to jedyny w Polsce ogród zoologiczny w którym zwierzęta przebywają w swoich naturalnych warunkach. Dzika zwierzyna, pokazy lotów ptaków drapieżnych, i piękny ogromny park na zboczach góry Równica – to miejsce, które trzeba zobaczyć.
Z naszego obiektu – Pokoje Ewa – do Leśnego Parku Niespodzianek dojdziemy spacerem w pół godziny, nie opuszczając urokliwej dzielnicy Zawodzie. Na terenie Leśnego Parku Niespodzianek znajduje się także centrum edukacji ekologicznej i urokliwa aleja bajkowa. Jedną z największych atrakcji Leśnego parku Niespodzianek są przechadzające się po ścieżkach daniele i muflony, które można dokarmiać i fotografować.
Kolej linowa Czantoria

Kolej Linowa Czantoria

Druga obok Równicy góra, która góruje nad Ustroniem – Czantoria. Niemal na sam szczyt prowadzi nowoczesna kolej linowa, a na samej Czantorii możemy skorzystać chociażby z toru saneczkowego, zobaczyć pokazy sokolnictwa i wejść na wieżę widokową. Czantoria znajduje się w dzielnicy Ustroń Polana – z Willi Ewa dotrzemy tam samochodem w zaledwie 5 minut. Na Czantorii rozpoczynają się także piękne ścieżki spacerowe, chociażby na sąsiednie góry Soszów i Stożek oraz na Poniwiec i Małą Czantorię.
Polanka pod Czantorią - To kolejna atrakcja dla najmłodszych, znajdująca się w bezpośrednim sąsiedztwie Kolei Linowej Czantoria. To przede wszystkim tor saneczkowy, ścianka wspinaczkowa i mnóstwo innych atrakcji turystycznych. Zimą, w tym miejscu najmłodsi narciarze mogą skorzystać z wyciągu taśmowego.
Kolej linowa Poniwiec

Kolej Linowa Poniwiec

To nowa atrakcja na mapie Ustronia. Nowoczesna kolejka linowa wwiezie nas na piękną przełęcz między Czantorią i Małą Czantorią a właśnie tam zaczyna się piękna spacerowa Ścieżka Rycerska. Szczególnie proponujemy trasę spacerową pomiędzy Czantorią a Małą Czantorią. Rozpocząć ją można właśnie wjazdem Koleją Linową Poniwiec na Małą Czantorię i przejść na szczyt Czantori, po drodze mijając chociażby czeskie schronisko turystyczne. Podczas trasy czekają nas przepiękne widoki zarówno na Ustroń jak i na czeską stronę Beskidów. Na szczycie Czantorii czeka nas z kolei Wieża Widokowa, z której panorama Beskidów wygląda przepięknie.
Widok z Równicy na Czantorię

Górski Park Równica

Kiedy znajdziemy się już na Równicy, warto odwiedzić Górki Park Równica – znajdziemy tam najdłuższy w Beskidach rollercoaster i wiele atrakcji dla najmłodszych, jak choćby Kino 4D, czy obserwatorium astronomiczne.
Uwaga: na Równicę z dzielnicy Zawodzie, gdzie znajdują się Pokoje Ewa, możemy bezpośrednio dojechać samochodem, autobusem, albo wejść piechotą – niedaleko naszego obiektu, znajduje się czerwony szlak turystyczny prowadzący właśnie na Równicę.
Na górze Równica znajduje się także jeden z najlepszych w Polsce parków linowych – kilka tras, wykwalifikowani instruktorzy i po raz kolejny piękny widok z Równicy sprawiają, że to kolejna często odwiedzana atrakcja miasta.
Muzeum Ustrońskie

Muzeum Ustrońskie

Muzeum Hutnictwa i Kuźnictwa to jeden z kilku obiektów muzealnych na terenie Ustronia. Warto zobaczyć go przede wszystkim ze względu na zabytki techniki, wspomnienie ustrońskiego przemysłu, który w konsekwencji doprowadził do odkrycia walorów uzdrowiskowych miast – solanek i borowin. Te XIX wieczne zabytki idealnie wpisują się w Szlak Zabytków Techniki a także przypominają o tym, jak mogłoby wyglądać miasto, jeśli nie zostałoby znanym i pięknym uzdrowiskiem. Warto zapoznać się z wystawami stałymi, jak wystawa strojów, wystroju wnętrz i zabawek z dawnego okresu.Warto zwiedzić także filię Muzeum Ustrońskiego - znajdujące się na Brzegach, przy ulicy 3 Maja Muzeum Marii Skalickiej.
Pływanie na bele czym

Staw Kajakowy

Atrakcja znajdująca się w samym sercu Ustronia. W sezonie letnim możemy skorzystać tutaj z wypożyczalni kajaków i rowerów wodnych, a staw kajakowy znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie Parku Kuracyjnego i ustrońskiego amfiteatru. Co roku odbywają się tam np. zawody w "Pływaniu na bele czym".

Park Dinozaurów w Ustroniu

Dojeżdżając do Ustronia od strony Śląska, po prawej stronie pojawi się Park Dinozaurów, atrakcja przede wszystkim dla najmłodszych gości naszego miasta. Park Dinozaurów to jedna z najnowszych atrakcji Ustronia, która już na stałe wpisała się w krajobraz tego beskidzkiego miasta.
`
Muzeum rdzawe Diamenty

Muzeum Rdzawe Diamenty

Muzeum Rdzawe Diamenty – to prawdziwa atrakcja miasta! Kilkadziesiąt zabytkowych motocykli tworzą niezwykłą kolekcję i objaw pasji mieszkających w Ustroniu ludzi. Zwiedzanie tego małego muzeum to prawdziwa gratka dla miłośników motoryzacji i nie tylko. Niektóre egzemplarze motocykli znajdujące się w kolekcji to prawdziwe diamenty, pewnie stąd nazwa tej niezwykłej atrakcji Ustronia